Komende weekenden aanplanten groen bij A28 en zuidelijke ringweg
Ben je van plan om de komende weekenden naar Groningen te rijden voor je Sinterklaas- of kerstinkopen? Dan raden we je aan om vooraf je route te controleren. De komende weekenden staan er enkele afsluitingen gepland op zowel de A28 als de zuidelijke ringweg. We gaan hier verder met het aanplanten van groen en bomen en het plaatsen van groenschermen.
A28
1 tot 4 december 2023
Komend weekend, van vrijdagavond 1 december (22.00 uur) tot maandagochtend 4 december (06.00 uur) werken we weer op de A28. Het afgelopen weekend hebben we daar groen en (palen voor) groenschermen geplant. Ook hebben we restpunten aangepakt. Dit weekend gaan we hiermee verder. Dit keer zijn de oprit vanaf de Van Ketwich Verschuurlaan richting het Julianaplein en de afrit Groningen-Centrum (Brailleweg) dicht. De hoofdrijbaan van de A28 blijft open.
Zuidelijke ringweg
1 tot 4 december 2023
Van vrijdagavond 1 december (22.00 uur) tot maandagochtend 4 december (06.00 uur) planten we groen langs de noordkant van de zuidelijke ringweg. Daarvoor sluiten we de ringweg af vanaf knooppunt Euvelgunne tot aan de Europaweg. Verkeer op de A7 vanuit Hoogezand wordt bij knooppunt Westerbroek via de Europaweg ('de oude A7') richting de stad omgeleid.
8 tot 15 december 2023 én 15 tot 18 december 2023
Tijdens de weekenden van 8 tot 11 december en van 15 tot 18 december gaan we bomen en groen aanplanten langs de zuidelijke ringweg. We sluiten de zuidelijke ringweg in beide rijrichtingen af tussen de Europaweg en knooppunt Euvelgunne. Deze periodes benutten we ook om de technische werkzaamheden bij de Hoge Euvelgunnerbrug af te ronden.
Wil je geen nieuws missen?
Meld je aan voor de nieuwsbrief.
Lees ook:
Op deze luchtfoto's van Rijkswaterstaat zie je onder andere de voortgang van de aanleg van het Zuiderplantsoen. Ook laten we het eindresultaat zien van de vernieuwde Máximaweg, het Julianaplein, het Vrijheidsplein en de dubbele rotonde Stadspark/Corpus den Hoorn.
Op de zuidelijke ringweg is de maximale snelheid 80 km/uur. Ondanks de vele matrixborden die de snelheid aangeven, zijn er nog altijd mensen die het nodig vinden harder te rijden. Waarom staan er eigenlijk geen flitspalen langs de zuidelijke ringweg?




Rondom de Meeuwerderbaan verandert het straatbeeld snel. Bekijk hoe de nieuwe inrichting vorm krijgt in deze foto-update van april 2025.