Op het Julianaplein storten we maandag 17 oktober het eerste deel van de vloer voor de tunnel die de verbinding maakt van Hoogezand (zuidelijke ringweg) richting Assen (A28). Dit is de eerste betonstort voor de bouw van het toekomstige Julianaplein.
De betonstort hebben we voorbereid door wapeningskorven klaar te maken. Deze maken we op de voorbouwlocatie en worden met de torenkranen in de verbindingsboog gehesen. Is het beton gestort en uitgehard, dan zorgt het staal voor de noodzakelijke sterkte.
Om de doorstroming op het Julianaplein te verbeteren maken we van het Julianaplein een ongelijkvloerse kruising. De verkeersstromen uit de verschillende richtingen krijgen elk een eigen rijbaan, boven elkaar. De verkeerslichten verdwijnen en de wegen kruisen elkaar straks niet meer. Bekijk onderstaande animatie om te zien hoe we het nieuwe Julianaplein bouwen.
De werkzaamheden zijn te volgen via onze webcam of bij het uitkijkpunt bij Paviljoen Ring Zuid.
Wil je geen nieuws missen?
Meld je aan voor de nieuwsbrief.
Lees ook:
Op deze luchtfoto's van Rijkswaterstaat zie je onder andere de voortgang van de aanleg van het Zuiderplantsoen. Ook laten we het eindresultaat zien van de vernieuwde Máximaweg, het Julianaplein, het Vrijheidsplein en de dubbele rotonde Stadspark/Corpus den Hoorn.
Op de zuidelijke ringweg is de maximale snelheid 80 km/uur. Ondanks de vele matrixborden die de snelheid aangeven, zijn er nog altijd mensen die het nodig vinden harder te rijden. Waarom staan er eigenlijk geen flitspalen langs de zuidelijke ringweg?




Rondom de Meeuwerderbaan verandert het straatbeeld snel. Bekijk hoe de nieuwe inrichting vorm krijgt in deze foto-update van april 2025.